Banner Brzy svoji
 

Citáty osobnosti

Paulo Coelho

Paulo Coelho (* 24. srpna 1947, Rio de Janeiro) je populární brazilský spisovatel.

Paulo Coelho se narodil v brazilské středostavovské rodině. V mládí koketoval s drogami, magií Aleistera Crowleye. Pro svou touhu psát, kterou jeho rodiče neschvalovali, byl celkem třikrát poslán do psychiatrické léčebny, kde se musel podrobit elektrošokové terapii. Živil se jako dramatik, novinář, televizní scenárista a písňový textař brazilských zpěváků. V roce 1996 byl jmenován zvláštním poradcem programu UNESCO pro duchovní sbližování a dialog mezi kulturami. Je podruhé ženatý.

V 80. letech se přiklonil se ke katolicismu, vykonal pouť do Santiaga de Compostela a zážitky z ní zužitkoval ve své první úspěšné knize Poutník - Mágův deník. Celosvětovou proslulost mu přineslo pohádkové podobenství Alchymista vydané v roce 1988, které se stalo největším brazilským bestsellerem všech dob. Ve svých knihách, jejichž hrdiny jsou převážně lidé hledající změnu v životním stereotypu, nabádá k duchovnímu rozvoji a zodpovědnému přístupu k životu. Píše také fejetony uveřejňované v mnoha světových novinách.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Paulo_Coelho

There is only one thing that makes a dream impossible to achieve: the fear of failure.      |

It’s good to cry out all our tears because only then we will be able to smile again.      |

Sometimes love blinds us, other times it let’s us see.      |

We may not know what we want, but we must know what we DON'T want in life.      |

All men and women are connected by an energy which many people call love, but which is, in fact, the raw material from which the universe was built. The energy cannot be manipulated, it leads us gently forward, it contains all we have to learn in this life. If we try to make it go in the direction we want, we end up frustrated, disillusioned, because that energy is free and wild.      |

Předchozí 1 2 Další