Banner Brzy svoji
 

Tomáš Marcaník

Tomáš Marcaník

Kdo jsem

Jsem 37-letý vývojář, nadšenec a snílek. Zajímám se o tvorbu www stránek, nové technologie a Open Source. V životě bych toho chtěl co možná nejvíc zažít a zkusit, proto když mám možnost vyzkoušet něco nového, tak ve většině případů neváhám.

Osobní údaje

Tomáš Marcaník
Zlín
+420 728 535 775

Vzdělání

Období:2010 - 2013
Název:Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta aplikované informatiky
Obor:Informační technologie
Ukončení:Titul Ing.
 
Období:2007 - 2010
Název:Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta aplikované informatiky
Obor:Informační technologie
Ukončení:Titul Bc.
 
Období:2004 - 2007
Název:Střední průmyslová škola polytechnická - Centrum odborné přípravy Zlín
Obor:Mechanik seřizovač
Ukončení:Maturitní zkouška

To nejlepší, co mě v životě potkalo? Vzdělání..- Tomáš Marcaník -      |

Pracovní zkušenosti

Mé projekty a práci si můžete prohlédnout v sekci tvorba WWW stránek nebo na LinkedIn profilu.

Volný čas

Jeden život na splnění všech přání stačit nikdy nebude!- Tomáš Marcaník -      |

Volný čas trávím nejraději někde s přáteli. Nepohrdnu posezením u dobře vychlazeného pivka nebo u vodní dýmky v čajovně.

Když je s kým, tak si moc rád zajdu zahrát squash - není nad to se mít kde pořádně vyřádit.

Když zrovna nehraji squash nebo nejsem někde s přáteli, tak se většinu času věnuji tvorbě internetových stránek, což je nejen můj koníček, ale také práce. Sám sebe se někdy ptám, jak může někoho bavit programovat webové stránky. Tomuto koníčku se věnuji od roku 2003. Ještě dnes si pamatuji na své začátky, kdy jsem se například dlouhé dny snažil rozchodit localhost - řeknu vám, byla to fuška :-)

Po dlouhých hodinách programování se rád odreaguji u nějakého dobrého filmu nebo seriálu nebo si jen zapnu mpétrojky a brouzdám po internetu. Nejraději poslouchám mluvené slovo, jako jsou například hry od Járy Cimrmana nebo povídky od Šimka a Grossmana. Při brouzdání po internetu často narazím na nějaký citát, který mě něčím zaujme, a protože jsem sběratelem citátů, tak si jej hned musím uložit do mé sbírky citátů, kterou tím tak neustále rozšiřuji. Pokud máte nějaký citát, o kterém si myslíte, že by neměl chybět v mé sbírce, tak není nic jednodušší, než mi jej poslat. Budu vám moc vděčný.

Když zrovna nesedím doma u PC a nepracuji nebo se nesnažím zabít čas ve škole, tak se v případě pěkného počasí venku vždy moc rád projedu na mé motorce Suzuki GS 500, kterou jsem si koupil v zimě roku 2010 a to i přes veškeré odrazování ze strany rodiny a přátel. Splnil jsem si tím jeden ze snů, co jsem měl jako malý harant. Když by byla možnost, tak bych se v budoucnu moc rád na motorce vydal i na dovolenou. Jedno vám mohu říct už teď - s každou jízdou mě to baví čím dál tím víc. Kdo to nezažil, nepochopí.

V létě se nejraději věnuji paraglidingu. S tímto sportem jsem začal v roce 2008, kdy jsem absolvoval kurz paraglidingu v Beskydech s Mac školou, kterou vám mohu vřele doporučit. Věřte mi, že jsem se dlouho rozhodoval, jestli na tento kurz mám jet nebo ne. Moc mi ani nepřidalo odrazování rodičů a fakt, že se mi nepodařilo přemluvit nikoho z okolí, aby jel se mnou. Možná právě kvůli tomu to byl ten nejlepší zážitek, co jsem v životě zažil! Zcela jistě mohu říct, že na něj nikdy nezapomenu. Pokud sami přemýšlíte o něčem podobném, tak vám vzkazuji jen jedno: "Jděte do toho! Stojí to za to!" Pokud by měl někdo zájem se dozvědět více, tak mě může kontaktovat.

Součátí kurzu byla taky možnost si udělat pilotní průkaz na paragliding, čehož jsem využil a udělal si jej. Už od malička jsem si přál stát se jednou pilotem a dnes mohu říct, že jsem si tento svůj malý sen splnil. Sice jsem měl v dětství na mysli stát se pilotem nějaké bitevní stíhačky, ale dnes se spokojím i s tím paraglidingem. Stát se pilotem má další výhodu. Parádně se na to balí holky. Schválně, kolik holek z vašeho okolí může říct, že chodilo s pilotem.. ;-)

Když to letí, tak do toho nerýpej.- Jiří Večerek -      |

Bernard Williams

Na internetu převážně vystupuji pod svou přezdívkou Bernard Williams nebo případně využiji její kratší verze Berny (ne Bernie). Asi se ptáte, proč právě Bernard Williams. Tako přezdívka vznikla v době, kdy jsem měl ještě čas sledovat atletické meetingy a to převážně sérii Golden League, kterých se tento sprinter účastnil. Jméno tohoto sprintera mi utkvělo v paměti nejen pro jeho výkony, ale hlavně pro jeho smysl pobavit lidi. Tohoto atleta na startovní čáře zkrátka nešlo přehlédnout. Vždy bavil diváky vtipnými grimasami a pózami. Ne nadarmo se mu taky přezdívá Hollywood Man. Jeho nejlepší čas na 100m je 9.94s a na 200m je to 20.01s.

  • 2004 Stříbrná medaile z OH v Athénách v běhu na 200m
  • 2003 Zlatá medaile z Mistrovství světa v Paříži na štafetě 4x100m
  • 2001 Stříbrná medaile z Mistrovství světa v Edmontonu v na běhu na 100m
  • 2000 Zlatá medaile z OH v Sydney na štafetě 4x100m
  • 1999 Zlatá medaile v běhu na 100m na Pan American Games

Nechci vám lhát, ale poběžím rychle. Velmi rychle.- Bernard Williams -      |