Banner Brzy svoji
 

Citáty osobnosti

Charlie Chaplin

harlie Chaplin, vlastním jménem Charles Spencer Chaplin (16. dubna 1889 Londýn – 25. prosince 1977 Vevey u Laussanne, Švýcarsko), patří k nejslavnějším světovým filmovým tvůrcům. Své filmy vytvářel od námětů, přes scénář a režii až po hraní v hlavní roli.

K herectví se dostal už jako osmiletý když pracoval jako divadelní umělec. V roce 1906 začal pracovat v zájezdovém divadle a v roce 1917 byl už nejlépe placeným hercem na světě. Roku 1919 založil společnost United Artists.

Po válce se názorově rozešel s Hollywoodem. Pro jeho "neamerickou činnost" mu po pobytu v zahraničí nebyl umožněn návrat zpět do Spojených států, proto se usadil ve Švýcarsku. Návrat do USA mu povolili až v roce 1972, kdy dostal čestného Oscara za celoživotní dílo.

Jeho poslední manželkou byla Oona O'Neilová, dcera dramatika Eugena O'Neilla, se kterou měl celkem osm dětí. Nejstaší dcera z tohoto manželství Geraldine Chaplinová se stala tanečnicí a herečkou.

Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Charlie_Chaplin

Žij podle svojí víry. Dělej to, co ti radí srdce... To co chceš... Lidský život je divadelní představení, které se hraje bez předchozích zkoušek. Zpívej, směj se, tancuj, měj rád... a žij intenzivně každý okamžik tvého života... dříve, než spadne opona a hra skončí bez potlesku.      |

Je jeden jediný způsob, jak zacházet se ženami. Bohužel nikdo ho nezná.      |